img
Вести и настани
  • img
    Wednesday, 15 May 2024

    Средба на Архиепископот со Епископот Атанасиј од Полската Православна Црква

  • img
    Tuesday, 14 May 2024

    Средба на Архиепископот со Управниот одбор на Македонското библиско здружение

  • img
    Tuesday, 14 May 2024

    Средба на Архиепископот со амбасадорот на Република Словачка во Македонија

  • img
    Saturday, 11 May 2024

    Литургија во храмот „Свети Спас“ во с. Добрушево, Битолско

  • img
    Friday, 10 May 2024

    Литургија во храмот „Свети Јован Крстител“ во Капиштец

  • img
    Wednesday, 08 May 2024

    Соопштение за гласање

  • img
    Tuesday, 07 May 2024

    Трет ден Велигден во храмот „Света Петка“ во Црниче

  • img
    Monday, 06 May 2024

    Втор ден Велигден во храмот „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје

  • img
    Sunday, 05 May 2024

    Средба во Кабинетот на Архиепископот

  • img
    Sunday, 05 May 2024

    Пасхална богослужба во Соборниот храм

  • img
    Saturday, 04 May 2024

    Света Василиева Литургија во манастирот „Свети Наум Охридски“ во Радишани

  • img
    Friday, 03 May 2024

    Утрена богослужба за Велика Сабота со Статиите на Оплакувањето Христово

МОЛИТВЕНИК

Во моментов листата е празна.

КОНТАКТ



МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА -
ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА

Бул. Партизански одреди бр.12, 1000 Скопје

Централа:
+389 3 230 697

Кабинет на Архиепископот:
+389 3 136 631

Секретар на Скопска епархија:
+389 3 230 780

Издаваштво на Скопска епархија:
+389 3 118 396

Електронска пошта:
skopskaeparhija@gmail.com